پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان ايلام
کدمطلب: zAU3L4GG      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۴ ۱۲:۳۶:۳۹      تعداد بازديد اين صفحه:  ۸۲
به مناسبت 13 آبان صورت گرفت :

حضور پرشور فرهنگیان و دانش آموزان در راهپیمایی 13 آبان

دانش آموزان و کارکنان آموزش و پرورش و سایر نهادهای شهرستان ملکشاهی در راهپیمایی 13 آبان شرکت کردند .

 به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان ایلام به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان ملکشاهی ، مردم ، دانش آموزان و کارکنان آموزش و پرورش و سایر نهادهای شهرستان ملکشاهی در راهپیمایی 13 آبان شرکت کردند .

فرماندار ملکشاهی در این مراسم گفت: روز 13 آبان تقابل حق و باطل و خیر و شر بود چرا که در یک طرف مردم عدالت خواه و در طرف دیگر استبداد و استکبار ظالم قرار گرفت .

قاسمی ادامه داد : جریان 13 آبان ماه نقطه عطفی در تاریخ انقلاب رقم داد چرا که رژیم با شهادت 56 دانش آموز و صدها نفر از مردم بی گناه عملا وارد جبهه خصمانه و رودررو با مردم و اقلابیون گردید .

قاسمی خاطر نشان کرد : در این روز ، سه واقعه مهم تاریخ انقلاب در سه برهه زمانی 1342 تبیعید حضرت امام (ره) به ترکیه که سرآغاز حرکت انقلابی امام (ره)  و مردم شد ، دوم 1357 تظاهرات دانش آموزان که منجر به شهادت جمع کثیری از دانش آموزان و مردم شد و سوم 1358 تسخیر لانه جاسوسی که به قول امام (ره) انفلاب دوم نام گرفت .

درپایان  این مراسم که با تلاش های آموزش و پرورش و با همکاری سایر ارگان ها صورت گرفت  قطعنامه راهپیمایی کنندگان قرائت شد .

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه