پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان ايلام
کدمطلب: Tv58iiyz      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۳ ۱۵:۳۸:۴۰      تعداد بازديد اين صفحه:  ۷۳
معاون سوادآموزی استان ایلام

13 آبان روز پیوند تفکر عقیدتی دانش آموزان با اندیشه انقلابی امام بود.

معاون سوادآموزی استان ایلام گفت: 13آبان روز پیوند تفکر عقیدتی وانقلابی دانش آموزان ودانشجویان با اندیشه های والای امام عظیم الشأن (ره)بود که در تسخیر لانه ی جاسوسی استکبار وشعار مرگ بر امریکا تبلور یافت.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان ایلام ؛ فارس شریفی 13آبان را روز تجلی وحدت  ملت و نماد اقتدار ملی در برابر نظام سلطه واستکبار جهانی وامریکای خبیث دانست که دراین  روز  ملت ایران با انسجام همگانی در دشمنی با دسیسه های  امریکا همواره خود را نشان داده اند.

 وی افزود: روز سیزده آبان، روز شگفتی است! روزی که حوادث بزرگ و سرنوشت ساز این ملت را در پیشانی خود حک کرده است. و چه عجیب که ردپایی ثابت در تمام این حوادث به چشم می خورد؛ ردپای  استکبار جهانی در تبعید امام در سال 42 ، در کشتار دانش آموزان و دانشجویان در سال 57  و در نهایت مهر بطلانی که دانشجویان خط امام با تسخیر سفارت آمریکا بر دخالت و دست اندازی های استکبار جهانی در میهن اسلامی مان زدند.

 فارس شریفی اظهار نمود: رویدادهای روز 13آبان بصیرت وبینش همه ی اقشار را در مبازره با ظالمان و طاغیان به ویژه استکبار جهانی  بیش از پیش تقویت کرد.

معاون سوادآموزی استان ایلام گفت: سیزده آبان در تاریخ انقلاب اسلامی مقطعی حساس و مناسبتی پرخاطره است، که در میان آن زیباترین  خاطره خاطره ی دانش آموزانی بود که  همچون سایر اقشار ملت در اطاعت از فرامین حضرت امام رحمۀ الله که همه را دعوت به مبارزۀ بی امان با رژیم آمریکایی شاه می نمود، آنان سر از پا نمی شناختند و نجات اسلام را در پیروی کامل از امام رحمۀ الله سازش ناپذیر می دانستند. این قشر جوان و فعال جامعه به حق یکی از ارکان و پایه های مهم انقلاب پیروزمند اسلامی می باشد.

 وی در پایان خاطر نشان کرد : وظیفه ی همه ی ما در مقابل نسل نوجوان وجوان امروز بسیار خطیر وسنگین خواهد بود ، زیرا  ما باید این نسل را طوری تربیت کنیم که هم ادامه دهندگان راه واندیشه ی امام (ره) باشند وهم نمودار جوانان با شهامت وشجاعت نسل دیروز وفردای مملکت اسلامیمان قرار گیرند.

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه