پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان ايلام
کدمطلب: ZxtpQkdv      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۳ ۰۸:۳۰:۲۹      تعداد بازديد اين صفحه:  ۶۶

هفتمین نشست شورای آموزش و پرورش منطقه ی موسیان برگزار شد

بخشدار و رئیس شورای آموزش و پرورش منطقه موسیان گفت:قدردانی از حرکت خودجوش مردم منطقه موسیان در تجهیز برخی از مدارس به وسایل خنک کننده کمترین کاری است که باید از سوی مسئولین مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان ایلام به نقل از روابط عمومی آموزش وپرورش موسیان هفتمین نشست شورای آموزش و پرورش منطقه با حضور اعضاء در محل اداره آموزش و پرورش برگزار شد.

عباس خلیل زاده رئیس اداره و دبیر شورا ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی(ع) و گرامیداشت هفته ی پدافند غیر عامل و بسیج دانش آموزی از حضور به موقع اعضاء قدردانی نمود.

خلیل زاده در ادامه گزارشی اجمالی از اقدامات انجام شده در راستای مصوبات جلسه قبل را بیان و حرکت خوب و خداپسندانه فرهنگیان در فراهم نمودن مقدمات لازم جهت پذیرایی از زوار امام حسین(ع) را قابل تحسین خواند.

وی افزود:  فرهنگیان منطقه موسیان بیش از 28/000/000را جهت پذیرایی از زائرین اربعین حسینی(ع) به ستاد منطقه اهداء کردند و در همین راستا از سوی ستاد منطقه، ساز و کارهای لازم جهت پذیرایی از زوار اندیشیده شده است  و تعداد 2000 بروشور که مسیر تردد آسان با ذکر مسافت را شامل می شود تکثیر که طی روزهای آتی  ازطریق موکب های منطقه در اختیار زائرین قرار می گیرند.

خلیل زاده گرامیداشت یوم الله 13 آبان را به عنوان انقلاب دوم بسیار مهم خواند و بر حضور اقشار مختلف مردم و بویژه دانش آموزان و فرهنگیان تاکید داشت.

پوشش تحصیلی دانش آموزان عشایر کوچ رو، جذب مشارکت نهادها و ارگانها جهت برگزاری المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای، پیگیری و تلاش جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی از دیگر مواردی بودند که به عنوان دستور کار این جلسه از سوی دبیر شورا مطرح و پیرامون آنها بحث و تبادل نظر گردید.

در ادامه مجید نادری بخشدار و رئیس شورای آموزش و پرورش منطقه ضمن گرامیداشت سالروز شهادت محمد حسین فهمیده و هفته ی بسیج  دانش آموزی، مشارکت، تعامل و همراهی مردم و مسئولین را بسیار مهم خواند و افزود: در سایه این تعامل و همکاری ها بسیار از موانع و مشکلات مرتفع خواهد شد.

وی با اشاره به این مطلب که جلساتی با مدیران کل عشایر استانهای کوچ رو همدان، لرستان، ایلام و کرمانشاه داشته ایم گفت: تلاش ما این است تا امسال هم مثل سنوات گذشته و بلکه با کیفیتی بهتر و مطلوب تر پذیرای عشایر کوچ رو باشیم .

نادری موضوع آسیب های اجتماعی و راههای پیشگیری از این آسیب ها را مهم خواند و خاطر نشان کرد: زمینه ی دعوت از کارشناسان دادگستری و بهزیستی فراهم شود و در مدارس منطقه نسبت به برگزاری کلاس ها و کارگاههای آموزشی هم برای دانش آموزان و هم برای اولیاء اقدام گردد و در این راستا همه، همراه و همسو با آموزش و پرورش فعالیت داشته باشند.

بخشدار و رئیس شورای آموزش و پرورش منطقه از مشارکت مردم در رفع موانع و مشکلات فضاهای آموزشی قدردانی کرد و افزود: قدردانی از حرکت خودجوش مردم منطقه موسیان در تجهیز برخی از مدارس به وسایل خنک کننده کمترین کاری است که باید از سوی مسئولین، مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه هرکدام از اعضای شورا به بیان نکته نظرات و پیشنهادات خود در خصوص دستور کار جلسه و دیگر مسائل آموزشی و تربیتی پرداختند.

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه