پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان ايلام
کدمطلب: a8guONOo      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۲ ۰۸:۴۳:۰۳      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۰۱

اولین جلسه ستاد پدافند غیرعامل در منطقه موسیان

جلسه هماهنگی برنامه های ستاد پدافند غیر عامل در اداره آموزش و پرورش منطقه موسیان برگزار گردید.

به گزارش  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش منطقه موسیان، جلسه هماهنگی برنامه های ستاد پدافند غیر عامل در محل اداره آموزش و پرورش برگزار گردید.

عباس خلیل زاده رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه با اشاره به هشتم آبان ماه سالروز پدافند غیر عامل گفت:بر اساس دستور العمل اجرایی  از روز شنبه مورخ 6  آبان لغایت 8 اسفند ویژه برنامه هایی در راستای اهمیت موضوع پدافند غیرعامل در منطقه و مدارس برگزار می شود.

خلیل زاده شعار پدافند غیر عامل در سال 96 را " پدافند غیر عامل، حصول اطمینان از مصونیت و آمادگی کشور" عنوان کرد و افزود: بایستی با داشتن برنامه های مدون در برابر تهدیدها و محورهای نفوذ دشمن با روحیه ی جهادی و انقلابی دفاع کنیم.

وی ازظرفیت مدارس و فضاهای آموزشی جهت مقابله با تهدیدات سخت افزاری و نرم افزاری و انجام کارهای فرهنگی سخن گفت و خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش بواسطه ارتباط تنگاتنگ با دانش آموزان و اولیا می تواند آموزش های لازم را جهت آمادگی و مقابله با ترفندهای دشمنان ارائه داده و موضوع پدافند غیر عامل را که همانا آمادگی برای دفع خطرات احتمالی دشمنان در زمینه های گوناگون است را در وجود دانش آموزان و اولیا تعمیق بخشیده و نهادینه سازی کند.

ایشان حضور به موقع در محل کار، تلاش و جدیت در انجام امور محوله، رعایت نکات بهداشتی، صرفه جویی، تحصیل، تهذیب، پرورش نخبگان،آشنایی دانش آموزان با مزایا و معایب فضای مجازی، بصیرت و آگاهی بخشی را از مصادیق پدافند غیرعامل دانست و افزود: همه ی ما می توانیم با الگو قرار دادند منویات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در این مهم نقش تأثیر گذاری داشته باشیم.

در ادامه رسول الوندی کارشناس حراست اداره پیرامون تشکیل جلسات ستاد در منطقه و مدارس، استفاده از بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سربرگ نامه ها، برگزاری رزمایش صبحگاه مشترک، برگزاری نمایشگاههای فرهنگی، نشست های پرسش و پاسخ، برگزاری مسابقات فرهنگی از قبیل مقاله نویسی، روزنامه دیواری و نقاشی در سطح منطقه و واحدهای آموزشی سخنانی را بیان نمود.

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه