پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان ايلام
کدمطلب: wMXNBerC      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۱۴:۴۲:۲۲      تعداد بازديد اين صفحه:  ۵۵۸

رئیس اداره استعداد های درخشان اداره کل آموزش و پرورش ایلام خبر داد :

نتایج آزمون ورودی دبیرستان‌های استعدادهای درخشان (دورۀ اوّل و دوم متوسّطه) ايلام در سال تحصیلی 97ـ139۶ اعلام شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش ایلام ، فردین بساطی رئیس اداره استعداد های درخشان این اداره کل از اعلام نتایج آزمون ورودی مدارس تیزهوشان (پایه ششم به هفتم و پايه نهم به دهم)  استان خبر داد .

 بساطي گفت : این آزمون‌، به منظور شناسایی و جذب دانش‌آموزان صاحب استعداد برتر جهت ادامۀ تحصیل در دبیرستان‌های استعدادهای درخشان و در راستای سیاست‌های اصولی وزارت آموزش و پرورش، برای ورود به پایه‌های هفتم و دهم در ارديبهشت 96 برگزار گردید..

ايشان گفتند:، پذیرش دانش‌آموزان برای ورود به دبیرستان‌های دورۀ اوّل و دوّم متوسّطه استعدادهای درخشان، صرفاً بر اساس رتبۀ مبتنی بر نمرۀ آزمون ورودی بوده و برای پذیرفته نشدگان در آزمون، کارنامة عدم قبولی شامل: وضعیّت پاسخ‌گویی به سؤالات در هر مادّة امتحانی (تعداد پاسخ نادرست، تعداد نزده و تعداد پاسخ صحیح)، نمرة آزمون در سؤالات استعداد تحلیلی و تحصیلی، نمرة کلّ آزمون و نمرات کلّ آزمون آخرین داوطلب پذیرفته شده در اولویت‌های انتخابی دانش آموز  صادر و ارائه شده است.

اعلام اینترنتی  نتایج از طریق  نشانی azmoon.medu.ir انجام می‌گیرد و لازم است داوطلبان با درج کد ملّی و رمز ورود به پنل شخصی خود در پورتال همگام (یا  شمارة سریال شناسنامة ثبت‌شدة خود در سناد) وارد سامانه شده و از نتایج خود مطّلع شوند. ضمنا فايل اسامي قبول شدگان نيز در همين صفحه قابل دريافت مي باشد.

وي اضافه كرد: دریافت درخواست‌های تجدید نظر در نتایج  نیز از روز سه‌شنبه 96/4/20از طریق سامانه فوق صورت می‌پذیرد.

بساطی همچنين اشاره كردند به جز فهرست اصلی قبول‌شدگان، فهرست ذخیره‌ای‌ برای دبیرستان‌های دورۀ اوّل و دوم استعدادهای درخشان اعلام نخواهد شد.

ايشان در پايان گفتند كه قبول شدگان مي توانند به منظور ثبت نام،  با در دست داشتن مدارك تحصيلي خود از روز دوشنبه مورخ 96/4/19به مدارس مربوط مراجعه نمايند.  

نتایج تیزهوشان

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه