پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان ايلام
کدمطلب: NxbP7Ttm      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۰۷:۵۷:۳۴      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۹۳
مدیر آموزش و پرورش ایوان خبر داد:

رقابت 1204 داوطلب ایوانی در کنکور سراسری سال 96

مدیر آموزش و پرورش ایوان گفت: 1204 داوطلب ایوانی در کنکور سراسری 96 با یکدیگر رقابت خواهند کرد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام به نقل روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان  ایوان، علیرضا پناهی مدیر آموزش و پرورش شهرستان ، گفت :1204  داوطلب شهرستان شامل  643  نفر خانم و 561 نفر آقا در پنج گروه آزمایشی در کنکور سراسری به رقابت می پردازند.

پناهی به آمار شرکت کنندگان به تفکیک در گروه های پنج گانه آزمایشی اشاره کرد وگفت: در گروه آزمایشی علوم تجربی 908 داوطلب، در گروه آزمایشی ریاضی 78 داوطلب، در گروه آزمایشی انسانی 116 داوطلب، در گروه آزمایشی هنر 22داوطلب و در گروه آزمایشی زبان نیز 80 داوطلب شرکت کرده اند.

وی با بیان اینکه آزمون کنکور سراسری سال جاری روزهای پنجشنبه و جمعه 15 و 16 تیرماه 96 برگزار        می شود افزود: آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح پنجشنبه و آزمون گروه آزمایشی هنر نیز عصر روز پنجشنبه 15 تیرماه، آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی صبح جمعه 16 تیر و آزمون گروه آزمایشی زبان های خارجی نیز عصر همان روز همزمان با سراسر کشور در سطح شهرستان برگزار می شود.

 مدیر آموزش و پرورش ایوان به زمان توزیع کارت ورود به جلسه نیز اشاره کرد و افزود :داوطلبان باید با داشتن کد رهگیری و شماره داوطلبی از 11 تا 14 تیرماه به سایت سنجش آموزش  مراجعه و از کارت خود پرینت تهیه کرده و مطابق توضیحات آن عمل کنند.

وی با بیان اینکه جلسات توجیهی با عوامل اجرایی برگزار شده است ادامه داد:تمهیدات لازم در راستای اجرای مطلوب بزرگترین ماراتن علمی کشور در ایوان اندیشیده شده است، نظم و انضباط حاکم بر محل برگزاری آزمون، روشنایی حوزه ها، نوع صندلی ها، سیستم سرمایشی، سعه صدر عوامل اجرایی در برخورد با داوطلبان  و ... از جمله مواردی هستند که در میزان برگزاری مطلوب آزمون و آرامش بیشتر داوطلبان حائز اهمیت می باشد و امید است تمامی موارد مورد توجه واقع گردد.

ایشان با بیان اینکه در آزمون امسال 75 درصد داوطلبان را داوطلبین گروه تجربی تشکیل می دهند تصریح کرد:متاسفانه این درصد بالا سبب شده است که رقابت درسایر گروه ها آسان و در این گروه بیشتر باشد که لازم وضروری است والدین گرامی در راستای ترغیب دانش آموزان و هدایت تحصیلی آنان دقت نظر بیشتری داشته باشند.

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه