پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان ايلام
کدمطلب: QmNr3umt      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۳۰ ۱۴:۱۰:۳۸      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۵۵
مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام خبر داد:

آغاز طرح سنجش بیش از 9 هزار نوآموز بدو ورود در استان

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام از آغاز اجرای طرح سنجش سلامت بیش از 9 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان در این استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام، علی بیرانوند روز سه شنبه 30 خردادماه افزود: اولیا نوآموزان بدو ورود به دبستان با مراجعه به مدارسی که فرزندشان را ثبت نام کرده اند معرفی نامه برای سنجش سلامت آنها دریافت می کنند.

وی افزود: والدین پس از دریافت برگه نوبت، به مدت یک ماه فرصت دارند به مراکز مربوطه برای سنجش نوآموزان مراجعه کنند.

بیرانوند یادآور شد: 14 پایگاه عمومی و یک پایگاه تخصصی با 100 نفر عامل اجرایی در مرکز استان کار سنجش نوآموزان را انجام می دهند.

وی گفت: فرآیند سنجش در این پایگاه ها برای ارزیابی سلامت جسمی و آمادگی تحصیلی نوآموزان شامل سنجش بینایی، شنوایی، مراقبت های بهداشتی، ارزیابی های پزشکی و بررسی آمادگی تحصیلی و روانی نوآموزان خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام افزود: چنانچه نوآموزان در این مرحله مشکوک تشخیص داده شوند به مرحله تخصصی ارجاع داده شده و در غیر این صورت برگه تایید سنجش را برای ثبت نام نهایی در مدرسه از این پایگاه ها دریافت می کنند.

به گفته بیرانوند در اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان در سال گذشته از مجموع بیش از 9 هزار نوآموز، 24 دانش آموز استثنایی شناسایی و برای تحصیل به مدارس استثنایی ارجاع شدند.

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه