پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان ايلام
کدمطلب: 4hWkhvFC      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۱۵:۳۶:۵۴      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۵۴
معاون سوادآموزی استان ایلام:

معلمان تربیت کنندگان نسل امروز برای فردای بهتر جامعه هستند.

معاون سوادآموزی استان ایلام گفت: تحقق بخش های مختلف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش می تواند زمینه ی توسعه و تعالی همه جانبه را در دستگاه تعلیم و تربیت و جامعه فراهم می نماید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام، فارس شریفی در مراسم تجلیل از معلمان منطقه ی چوار گفت: معلمان تربیت کنندگان نسل نوجوان و جوان امروز برای فردای بهتر جامعه هستند.

وی اظهار نمود: تحقق سند تحول آموزش و پرورش به عنوان نقشه ی راه دغدغه ی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است بنابراین برای اجرایی نمودن این سند نیازمند عزم و اراده ای جدی از همان دوره ی ابتدایی تا متوسطه هستیم.

فارس شریفی با اشاره به تکریم و تجلیل معلمان افزود: نباید تکریم معلم صرفا به آموزش و پرورش وا گذاشت. این قشر عظیم مستقیم و غیرمستقیم با همه ی اقشار جامعه ارتباط دارند و در همین رهگذر تکریم آنان نیز بایستی همگانی باشد.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش ایلام با اشاره به در پیش روی بودن انتخابات تصریح کرد: مهم ترین رویداد سیاسی جوامع دموکراتیک انتخابات است که مردم با اختیار و اراده ی خویش سرنوشتشان را تعیین می کنند.

ایشان نقش آموزش و پرورش و معلمان را در آموزش و تقویت دانش و بصیرت سیاسی مردم، به ویژه جوانان را بسیار مهم توصیف کردند و داشتن بصیرت سیاسی سالم را زمینه ساز یک دموکراسی سالم بیان نمود.

شریفی گفت: آموزش و پرورش به عنوان نهاد عظیم تاثیر گذار وظیفه دارد زمینه ی ترغیب و تبلیغ و توجیه آحاد ملت به ویژه نسل جوان را برای حضور در مشارکت حداکثری آنان در انتخابات فراهم نماید.

وی سیاست زدگی را عامل عقب ماندگی در همه ی ابعاد زندگی بشر دانست و افزود: سیاست زدگی سم مهلک و پاشنه ی آشیل تربیت و آموزش در دستگاه تعلیم و تربیت است.

فارس شریفی در پایان تصریح کرد: مردم سالاری با انتخابات متبلور می شود و دموکراسی با آزادی اندیشه، که خوشبختانه در نظام ما هردو اینها تحت زعامت رهبری عظیم الشأن و منویات ارزشمند معظم له جاری و ساری است.

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه