پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان ايلام
کدمطلب: AKbvGnSM      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۰ ۱۴:۱۲:۱۹      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۳۷

مراسم بزرگداشت مقام معلم منطقه موسیان

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه وسیان گفت: با حضور امام جمعه شهرستان دهلران، مسئولین محلی، فرهنگیان و جمعی از دانش آموزان از معلمین ماندگار و تلاشگر منطقه موسیان تجلیل و قدردانی شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش منطقه موسیان: طی مراسمی، با حضور امام جمعه شهرستان دهلران، مسئولین محلی، فرهنگیان و جمعی از دانش آموزان از معلمین ماندگار و تلاشگر منطقه موسیان تجلیل و قدردانی شد.

عباس خلیل زاده رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره ی استاد شهید مرتضی مطهری، شهداء و متوفیان فرهنگی منطقه موسیان گفت: جامعه ی معلمین نقش اثر گذاری در روند رو به رشد هر جامعه ای دارند لذا احترام به مقام شامخ معلمی به عنوان قشر اثرگذار هر جامعه می تواند موجبات رشد علمی و اخلاقی دانش آموزان را فراهم نماید.

وی هفته ی معلم را بهانه مناسبی دانست تا قدردان زحمات تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت باشیم و در فضایی این چنینی مراتب قدردانی خود را از تلاش های بی شائبه ی آنها به تصویر بکشیم.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی امام جمعه شهرستان دهلران در اهمیت نقش معلم و رسالت خطیر این قشر فرهنگی سخن گفت و افزود: خداوند کریم در آیات متعددی اهمیت مسئله تعلیم و تربیت را یاد آور شده است و این نشان از اهمیت کار شما فرهنگیان عزیز دارد.

وی با اشاره به این مطلب که شغل معلمی در واقع شغل انبیاست به مقایسه فعل معلمی با مقام شامخ شهداء پرداخت و تصریح کرد: مداد العلماء افضل من الدماء شهداء

موسوی افزود: معلمین برای دانش آموزان الگو و اسوه هستند و قول و فعل آنها برای دانش آموزان بسیار مهم و اثر گذار می باشد.

امام جمعه ی شهرستان دهلران خطاب به معلمین ماندگار گفت: امروز این توفیق نصیب شما شده است که به عنوان معلمین ماندگار معرفی شوید لذا بایستی به خاطر این توفیق الهی دو رکعت نماز شکر بجا آورید.

وی ماندگاری اعمال و سکنات را بسیار مهم خواند و افزود: بسیاری از کارهای  خوب ما اثرش سالها بعد از مرگ هم نمود و ظهور دارد و در نزد خداوند متعال مستوجب پاداش می باشد.

موسوی در پایان با بیان این مطلب که زکات علم نشر آن است از خداوند متعال خواست تا همه دارندگان علم و دانش همت در نشر آن داشته باشند.

در ادامه ی این مراسم دانش آموزان با قرائت دکلمه و اجرای سرود مراتب قدردانی خود را از معلمین اعلام و عیسی قاسمی از هنرمند ان منطقه با اجرای نمایش کمدی اهمیت و نقش اثر گذار معلم در تربیت دانش آموزان را به تصویر کشید.

گفتنی است در پایان مراسم از معلمین ماندگار، تلاشگر، جانباز، مقام آوران کشوری و استانی در مباحث علمی و تربیتی، مدیران و مربیان سازمان دانش آموزی با اهداء لوح سپاس و هدایایی تجلیل و قدردانی شد.

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه