پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان ايلام
کدمطلب: pXa0b4pp      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۰۹:۵۰:۵۳      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۴۴
با حضور پرشور فرهنگیان شهرستان بدره صورت گرفت:

آیین تجلیل از معلمین ماندگار استانی و شهرستانی

مدیر آموزش و پرورش بدره: معلمین هسته ی اصلی تعلیم وتربیت هستند و بالاترین سرمایه ی آموزش وپرورش محسوب می شوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومي آموزش و پرورش استان ایلام، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بدره،: به مناسبت گرامیداشت هفته معلم آیین تجلیل از معلمین ماندگار شهرستان بدره با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار گردید.

 مختار حیدربیگی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بدره در این مراسم طی سخنانی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به ویژه  عید بزرگ نیمه ی شعبان و تبریک هفته ی معلم و گرامیداشت یاد و خاطره ی استاد شهید مرتضی مطهری به تشریح ابعاد شخصیتی این دانشمند فرزانه و معلم اخلاق پرداخت.

ایشان اظهار داشت: در وصف شخصیت استاد مطهری همین بس که امام راحل عظیم الشأن این عالم بزرگوار را پاره ی تن خود نامیدند و این شخصیت بزرگ چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب تمام سعی و تلاش خودش را به کار می گرفت که نسل جوان را در مسیر درست تربیت و هدایت کند

مدیر آموزش و پرروش بدره در ادامه به بیان اهمیت و جایگاه معلم در جامعه پرداخت و گفتند معلمین هسته ی اصلی تعلیم وتربیت هستند و نقطه شروع، تحول و هر پیشرفتی در جامعه معلمین هستند که بالاترین سرمایه ی آموزش و پرورش محسوب می شوند. ایشان بیان داشت اگر می خواهیم جامعه به سمت توسعه و پیشرفت حرکت کند باید این توسعه و پیشرفت از آموزش و پرورش شروع شود و قطعاً شروع هر تحولی با توانمندی معلمان رقم می خورد. 

رئیس دستگاه تعلیم و تربیت شهرستان بدره ضمن تقدیر از مسئولین شرکت کننده در جلسه اظهار داشت: معلمین از جایگاه و پایگاه والایی در جامعه  برخوردارند و بایستی برای حفظ این جایگاه تکریم معلمین به یک وظیفه ی همگانی تبدیل شود و مردم و مسئولینی که از کلاس درس همین معلم به مناصبی رسیده اند خودشان برای تکریم معلم پیش قدم باشند و در این بین همه باید تلاش کنیم که معلمین عزیز دغدغه ای جز تعلیم و تربیت بچه ها نداشته باشند.

 حیدربیگی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به در پیش رو بودن 2 انتخابات مهم در کشور اظهار امیدواری کرد که فرهنگیان عزیز نیز همگام و همراه با سایر اقشار جامعه در انتخابات حضوری پرشور داشته باشند و با حضور حماسی خود هم موجبات یأس و نا امیدی دشمنان را فراهم آورند و باعث مستحکم تر نمودن پایه های نظام و انقلاب گردند.

شایان ذکر است که در پایان این مراسم از  خانواده ی شهدای دانش آموز، معلمان ماندگار شهرستان، استانی و معلمینی که در عرصه های مختلف علمی و پژوهشی افتخاراتی کسب نموده بودند به نحو شایسته ای تجلیل به عمل آمد.

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه