پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان ايلام
کدمطلب: CwMrLizl      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۰۸:۳۰:۲۴      تعداد بازديد اين صفحه:  ۳۳۶

گردهمایی مشترک معاونین اداره کل و مدیران و روسای آموزش و پرورش استان

گردهمایی مشترک معاونین اداره کل و مدیران و روسای آموزش و پرورش استان ایلام با حضور مدیرکل در روز چهارشنبه ششم اردیبهشت در اردوگاه شهدای هفتم تیر شهرستان ایوان برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام، این جلسه با هدف بررسی مسائل گوناگون آموزشی و پرورشی به ویژه در سه محور امتحانات، ساماندهی نیروی انسانی و تفویض اختیارات استانی برگزار شد .

در ابتدای این جلسه علی بیرانوند مدیرکل آموزش و پرورش استان، انتخابات را یکی از رویدادهای مهم و تاثیر گذار در سرنوشت آینده ی هر جامعه عنوان کرد و افزود: این فرایند سیاسی در کشور اسلامی ما نماد و مصداق بارز مردم سالاری دینی است که مشارکت حداکثری پایه های نظام را تقویت و امیدهای واهی دشمنان را به یاس مبدل خواهند کرد .

وی تصریح کرد: وظیفه ی همه ی ما در این دو رویداد مهم و پیش روی  انتخابات شوراهای شهر و روستا و ریاست جمهوری،  فرهنگ سازی، تشویق و ترغیب برای حضور فعال در آن است و نباید له یا علیه کاندیدایی موضع گرفت .

علی بیرانوند در ادامه با اشاره به پیش روی بودن فصل امتحانات خرداد ماه گفت: امتحانات آبروی آموزش و پرورش است بنابراین باید در اجرای آن با دقت و امانتداری و تعهد و مسؤلیت قانونی و شرعی اقدام گردد .

ایشان با تاکید بر توازن رشته ای و هدایت تحصیلی دانش آموزان بر نظارت بیشتر در اجرای قانونی امتحانات پایه نهم توصیه نمود .

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام  ساماندهی نیروی انسانی را یکی از موضوعات بسیار حساس در آموزش و پرورش دانست و یادآور شد که علیرغم اقدامات بسیار مطلوب در استان باز هم نیازمند نظارت و مدیریت صحیح در توزیع و تقسیم نیروی انسانی هستیم.

وی اولویت بندی در انجام امور را یکی از سیاست های عمده در آموزش و پرورش عنوان کرد و اظهار نمود: با تدوین برنامه سالانه ی مدون می توان در صدد حل بخشی از مشکلات آموزش و پرورش بر آمد .

بیرانوند در پایان این جلسه بر دقت در برگزاری امتحانات، مدیریت منابع مالی، ممنوعیت بکارگیری نیروهای آزاد، مدیریت تشویق ها و تنبیه ها ی کارکنان، هدایت تحصیلی صحیح، برگزاری گرامیداشت هفته معلم، ساماندهی دقیق نیروی انسانی بر اساس نیاز و عدم نیاز، توازن رشته ای، توجیه و ترغیب دانش آموزان و اولیاء جهت تحصیل در هنرستانها ی کار دانش و فنی و حرفه ای، انتصاب مدیران بر اساس شایستگی ها،  تاکید و توصیه نمودند .

گفتنی است علیرضا پناهی مدیر آموزش و پرورش شهرستان ایوان بعنوان میزبان این جلسه ضمن خوش آمد گویی، گزارشی از فعالیت ها و برنامه های پیش روی آموزش و پرورش ارائه نمود .

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه