پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان ايلام
کدمطلب: Xh5LTb9F      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ ۱۵:۱۶:۲۶      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۲۷
پیام نوروزی مدیرکل آموزش وپرورش استان ایلام

خلاقیت ها را یاور باشیم تا درخت دانایی همواره با طراوت بماند

مدیرکل آموزش وپرورش ایلام در آستانه سال جديد، پيامي خطاب به فرهنگيان ودانش آموزان استان صادركرد.

به گزارش اداره اطلاع رساني وروابط عمومي آموزش وپرورش استان ایلام  ،درمتن پيام علی بیرانوند آمده است:

 

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

یا مقلب القلوب والابصار یا مدبر اللیل و النهار ، یا محول الحول والاحول ، حول حالنا الی احسن الحال

 

وزش نسیم طراوت خوش عطر گل ها و رویش گیاهان بر پهنه طبیعت، بهار را برایمان به ارمغان می آورد. بهار فصل نشاط وامید و نماد ونشانه ای از قدرت بیکران خداوند در دگرگونی و تجدید حیات طبیعت هستی ماست با آمدن بهار باطن و ظاهر طبیعت متحول و دگرگون می شود و همه ی ما شاهد جلوه های زیبای عالم هستی به وسیله ی خالق اصلی آن خداوند متعال می باشیم . بنابراین تحول در طبیعت آموزه ای زیبا برای همه ی ما انسا ن ها خواهد بود که در پرتو این اتفاق مهم هر ساله با آمدن بهار وتحویل سال قدیم به جدید ما نیز به تاسی از این امر الهی نسبت به عوالم روحانی وجسمانی خود به نحو احسن الحال تغییر ایجاد نماییم .

اینک که به یاری خدای سبحان ، بهاری از بهاران این دیار همیشه سر بلند فرا رسیده است مسیر زندگی را به پیشرفت ها و موفقیت ها پیوند خواهیم زد . دانش آموزان عزیز، آینده سازان جامعه اسلامی ، نیک می دانید که کشور عزیزمان ، ایران به اتکای توانمندی فرزندان برومندش رشد فزاینده ای در جهات متعدد علمی ، اقتصادی، فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی به دست آورده است.

امروز شما عزیزان باید  مسیر های روشن را با قدم های استوارتان بپیمایید و با پیشتازی در تمامی عرصه ها برای تداوم عظمت  ومجد کشورمان نقش آفرین باشید . در این طریق  نورانی ، برآنیم تا با باور لحظه ها ، اندیشه ها را بارور کنیم. در دل ها بذر شوق بکاریم ، خلاقیت ها  را یاور باشیم تا درخت دانایی همواره با طراوت بماند. یقین داریم که شوکت وعظمت ایران عزیزمان چشم به راه تلاش شمادانش آموزانی است که شمع وجود گران قدر خویش را تقدیم به آستان علم ودانش می نمایید. .

این جانب این بهار پر طراوت وزیبا  را به تمامی ملت شریف ، فرهنگیان فرهیخته ، دانش آموزان عزیز و اولیاء محترم استانمان تبریک وتهنیت می گویم و امیدوارم این تحول و تغییر در تقویم سال  واین پیروزی های عظیم زمینه ساز تغییر وتحولات بیشتری در نگرش وبینش  همه ی ما برای رسیدن به نقطه ی متعالی نظام تعلیم وتربیت قرار گیرد.

 

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه