پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان ايلام
کدمطلب: FDNzHdeg      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ ۱۱:۱۹:۵۶      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۳۴
مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام خبر داد:

اسکان میهمانان نوروزی در مدارس استان ایلام از 28 اسفند آغاز می شود

رئیس ستاد اسکان آموزش و پرورش استان ایلام با اشاره به مهیا شدن 145 مدرسه در این استان برای پذیرایی از میهمانان نوروزی و پذیرایی از آنها گفت: کار اسکان در این فضاهای آموزشی از 28 اسفند آغاز شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام، علی بیرانوند با بیان اینکه فعالیت آموزشی مدارس این استان تا 28 اسفند ماه ادامه دارد اظهار کرد: اسکان در این فضاها در قالب 819 کلاس درس از عصر شنبه 28 اسفند تا 13 فروردین سال آینده (پایان تعطیلات نوروزی) در مناطق مختلف استان انجام می شود.

وی با بیان اینکه رزرو اسکان میهمانان در مدارس از پنجم تا 22 اسفند ماه انجام شد، ادامه داد: از مجموع کلاس های درس مهیا شده 26 کلاس "ویژه" با امکانات اولیه کامل، 279 کلاس درجه "الف" و 514 کلاس نیز درجه "ب" هستند.

بیرانوند با بیان اینکه تعرفه اسکان بر اساس درجه بندی مدارس از نظر امکانات است، افزود: به منظور ارائه خدمات گسترده تر به میهمانان نوروزی در مدارس ایلام که نسبت به پارسال تعداد آنها 22 فضا بیشتر شده که این فضاها به امکانات اولیه همچون یخچال، تلویزیون، فرش و اجاق گاز تجهیز شده اند.

وی با اشاره به این که مدارس پیش بینی شده برای اسکان میهمانان فرهنگی و نوروزی با ظرفیت پذیرش روزانه 819 خانوار در شهرستان های مختلف استان برای تعطیلات نوروز 96 تجهیز شده است افزود: بنابر مصوبه ی ستاد اسکان و در راستای بهبود وضعیت اسکان فرهنگیان و تحول در این زمینه مقرر شد که 80 درصد کلاس ها به الف تبدیل و نوع "ج"حذف و به کلاس "ب"  ارتقا یابد.

بیرانوند تصریح نمود: در این راستا تعداد 300 دستگاه یخچال،70 دستگاه تلویزیون و بیش از 9 هزار بسته ی رفاهی به منظور تکریم میهمانان، شامل آب معدنی، آب میوه، بیسکویت، کیک و دستمال کاغذی به صورت رایگان به هر خانوار تعلق می گیرد.

وی با بیان اینکه شهرهای ایلام و دره شهر به علت ورود حجم بیشتر مسافران نوروزی، بیشترین ظرفیت پذیرش و اسکان را دارند، گفت: افزون بر این مدارس، 14 خانه معلم در شهرهای مختلف استان و مجموعه رفاهی، تفریحی فرهنگیان شهر ایلام نیز از میهمانان فرهنگی استقبال و پذیرایی خواهند کرد.

در ایام تعطیلات نوروزی پارسال 100 هزار مسافر نفر روز در 122 مدرسه شهرستان های مختلف استان اسکان داده شدند.

بیشترین میهمانان نوروزی اسکان داده شده در مدارس در طول تعطیلات نورزوی سال 95 به ترتیب مربوط به دره شهر، ایلام، دهلران، سیروان ، مهران و بدره بوده است.

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه