پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان ايلام
کدمطلب: 595dlumT      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۶ ۰۸:۰۵:۲۶      تعداد بازديد اين صفحه:  ۹۹
مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام خبر داد

اجرای آیین درخت کاری در بیش از یک هزار واحد آموزشی استان

مدیرکل آموزش و پرورش ایلام از اجرای آیین درخت کاری در بیش از یک هزار واحد آموزشی استان با حضور دانش آموزان ومسولان محلی خبرداد

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان ایلام، علی بیرانوند گفت: امروزه با صنعتي شدن جوامع بشري درختان نقش مهم تري در زندگي بشر ايفا مي كنند، از سويي مقدمات پيشرفت بيشتر صنعت و فناوري را موجب مي شوند و منابع تامين كننده محصولاتي نظير وسايل چوبي، مبلمان، لوازم التحرير (كاغذ، انواع مدادهاي مختلف) ‌الوار و هزاران محصول ديگر محسوب مي شوند و از سو ي ديگر به منزله ريه هاي يك شهر تلقي شده و نقش مهمي در تامين سلامت اعضاي جامعه را ايفامي كنند.

 ایشان اظهار نمود: طبیعت بدون درخت، ناموزون و زشت می گردد. وجود جنگل و درخت در صحنه طبیعت و زندگی انسان، باعث زیبایی، شادی، سبزی، آسایش، رفاه، صفا، پاكی و طراوت می شود.

 وی افزود: در اهمیت درخت و درختكاری همین بس كه در روایتی معتبر از یكی معصومین (ع) منقول است كه: «حتی اگر دیدید قیامت بر پا شد و شما مشغول كاشتن درختی بودید، ازاین عمل نیك خود دست برندارید». و این نشانگر تاكید و توصیه اولیای اسلام به حفظ و حراست از درختان و اهمیت درختكاری است.

 بیرانوند خاطر نشان کرد: به طور خلاصه روز درختکاری بهانه ‌ای است برای این که ما به محیط زیست احترام گذشته و آن را احیاء کنیم و یا حداقل آن را با دقت بیشتری نگه داری کنیم. امید است که با تلاش در این جهت، حتی با کاشتن یک نهال کوچک، کشوری زیبا و آباد را برای خویش مهیا کنیم که یقیناً کاری پسندیده است.

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه