پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان ايلام
کدمطلب: K9pxAa3m      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ ۱۰:۰۰:۱۹      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۴۱
به مناسبت هفته تربیت اسلامی صورت گرفت:

مراسم تجلیل از مربیان و معاونین پرورشی مدارس شهرستان بدره

به مناسبت 8 اسفند سالروز تأسیس نهاد مقدس امور تربیتی و گرامی داشت هفته تربیت اسلامی در آئینی از مربیان و معاونین پرورشی شهرستان بدره تجلیل به عمل آمد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام به نقل از   روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بدره: به مناسبت 8 اسفند سالروز تأسیس نهاد مقدس امور تربیت و گرامی داشت هفته تربیت اسلامی  در آئینی از مربیان و معاونین پرورشی شهرستان بدره تجلیل به عمل آمد.

مختار حیدربیگی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بدره در این مراسم ضمن تبریک هفته تربیت اسلامی و گرامیداشت یاد  و خاطره ی شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: مربیان پرورشی نقش مهمی در سلامت روحی و روانی دانش آموزان ایفاد می نمایند و این مهم بر کسی پوشیده نیست. ایشان با بیان اینکه کارهای تربیتی سخت و حساس هستند افزودند : همان طوری که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش آمده است همه باید بر این امر واقف باشیم که تربیت اصل و اساس و آموزش مکمل آن است .

مدیر آموزش و پرورش شهرستان با بیان نقش و جایگاه تربیت گفت : از 6 ساحتی که در سند تحول بنیادین آمده است  حداقل 4 مورد آن در مورد مسائل و موضوعات تربیتی هستند که ما در آموزش و پرورش به این مهم نگاه ویژه ای داریم و اصل و اساس فعالیت های ما کیفیت بخشی به مسائل پرورشی می باشد.

حیدربیگی با اشاره به نقش والای تربیتی مربیان پرورشی تصریح نمود : امروز خانواده ها ،کودکان و نوجوانان خود را در محیط تعلیم و تربیت به ما می سپارند و وظیفه ی ماست  که آنان را در مسیر درست هدایت کنیم و در تربیت آنها لحظه ای قصور و کوتاهی نداشته باشیم.

ایشان در ادامه ضمن ارائه گزارشی از حوزه ی فعالیت های پرورشی دستگاه تحت تصدی خود اظهار داشت :به همکارانم در حوزه معاونت پرورشی، مدیران و عوامل تربیتی مدارس توصیه نموده ام که همواره در برنامه های تربیتی خود ترویج فرهنگ غنی نماز را در اولویت اول کاری خود قرار دهند .

در ادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین زمانی موسوی امام جمعه محترم شهرستان بدره ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت صدیقه طاهره ،فاطمه(س) و گرامیداشت یاد و خاطره ی شهیدان رجایی و باهنر از معماران اصلی تعلیم و تربیت در انقلاب اسلامی اظهار داشت ما در سه عرصه مفهوم تربیت را داریم ، یکی در عالم که مربی خداست دیگری در بُعد جهان خلقت که تربیت آنان از طریق قوانین تشریعی خداوند است و سومین مورد هم در بُعد فردی و انسانی است که خداوند از طریق فرستادگان و  مربیان نسبت به تربیت آنان اقدام نموده است.بذر تربیت و پرورش را خداوند به واسطه فطرت خداجوی الهی در درون انسان کاشته است و فطرت خداجوی انسانی نیاز به پرورش دارد و اینجاست که مربی باید این فطرت بالقوه را بالفعل نماید . پس مربی در پرورش این فطرت بسیار تأثیر گذار است . ایشان با بیان اهمیت وجایگاه مدرسه اظهار داشت اگر امروز به دنبال پیشرفت در زمینه های مختلف اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و ... هستیم باید بدانیم که به مدرسه برای رسیدن به این خواسته ها نگاه و توجه ویژه ای داشته باشیم و اگر خدای ناخو استه ما به مدرسه ، دانش آموز و مربی بی اهمیت باشیم در حقیقت به آینده و هر آنچه را که می خواهیم بی اهمیت بود ه ایم.

امام جمعه شهرستان بدره در ادامه با بیان اینکه موضوع تربیت و مسائل تربیتی موضوعی فراجناحی است اظهار داشت هر کار تربیتی و پرورشی نیازمند تلاش و زحمات شبانه روزی است و همه ی مسئولین باید به این موضوع توجه و اهتمام ویژه ای داشته باشند .

حجت الاسلام و المسلمین زمانی موسوی در ادامه ضمن تشکر از زحمات مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بدره در اجرایی نمودن فعالیت های پرورشی در مدارس اظهار داشت همان طوری که مدیر آموزش و پرورش به بیان اهمیت ترویج فرهنگ غنی  نماز در مدارس اشاره نمودند انتظار می رود که مربیان محترم تربیتی در برنامه ی کاری خود در مدارس به بحث نماز و نماز جماعت و تشویق و ترغیب دانش آموزان به این مهم بیش از پیش کوشا باشند.

امام جمعه شهرستان بدره در پایان سخنان خود اظهار داشت: انجام فعالیت های تربیتی در مدارس فقط مختص مربیان پرورشی نیست بلکه همه ی عوامل اجرایی مدارس ، دبیران و آموزگاران گرانقدر باید در جهت آگاه سازی دانش آموزان در زمینه ی مسائل تربیتی در کنار مربیان زحمت کش پرورشی باشند و مسئولین نیز قدر دان این زحمات باشند.

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه