پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان ايلام
کدمطلب: xwU0fvhT      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ ۰۸:۱۰:۰۸      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۳۲
در شهرستان بدره صورت گرفت:

برگزاری نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز

با حضور خیرین نیک اندیش و مسئولین استانی و شهرستانی نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در شهرستان بدره برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بدره: نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان بدره با حضور خیرین نیک اندیش و مسئولین استانی و شهرستانی در بدره برگزار گردید

. مختار حیدر بیگی مدیر آموزش و پرورش بدره در این مراسم ضمن خیر مقدم گویی به حاضرین در جشنواره، حضور خیرین گرانقدر را به فال نیک گفت و از حضور آنان به عنوان یاوران همیشه همراه خانواده ی بزرگ آموزش و پرورش تشکر نمود. ایشان در ادامه بیان داشت: هر زمان که حرف کار خیر به میان می آید، خیرین عزیز از سایر امورات  خود می گذرند و اولویت اول خود را در انجام عمل خیر می دانند و در حیقت اینان مصداق آیه ی شریفه ی یسارعون فی الخیرات هستند و در زمره ی افراد شایسته ی خدا هستند.

مدیر آموزش و پرورش از خیرین به عنوان مجموعه ای گرانبها یاد کرد که در همه جا و در همه وقت در کنار آموزش و پرورش هستند و به عنوان بازوانی توانمند، بی منت آموزش و پرورش را یاری می نمایند.

رئیس دستگاه تعلیم و تربیت شهرستان بدره اظهار داشت: این جشنواره ها با رویکرد عدالت آموزشی برگزار می گردد و عدالت آموزشی زمانی معنا دارد که بدون توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی خاص، همه ی مردم به آموزش و پرورش دسترسی داشته باشند و این مهم محقق نمی گردد مگر با عزم جدی و همت والای خیرین گرانقدر.

حیدربیگی با بیان اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش اظهار داشت: رشد و تعالی و رستگاری جامعه چه از لحاظ مادی و چه از لحاظ معنوی به رشد و تعالی آموزش و پرورش بستگی دارد و تا زمانی که آموزش و پرورش ما پویاست این رشد و بالندگی راه خود را می پیماید و این امر میسر نمی گردد مگر اینکه خیرین گرانقدر در کنار دولت محترم باشند .

 حیدربیگی در پایان سخنان خود به ارائه گزارشی از فعالیت های انجام گرفته در حوزه ساخت، توسعه و تجهیز فضا های آموزشی در شهرستان بدره پرداخت و اظهار داشت خوشبختانه در چند سال اخیر به ویژه در دولت تدبیر و امید با مشارکت خیرین و حمایت های مسئولین استانی و شهرستانی گام های بلندی  در ساخت، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی برداشته شده است .

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین زمانی موسوی امام جمعه شهرستان بدره اظهار داشت: ریشه های انقلاب اسلامی و اساس حکومت تمام ائمه اطهار، شعار عدالت اجتماعی است که این شعار در دهه های گذشته خوشبختانه مشکلات فراوانی را از مردم حل نموده است. ایشان با بیان اینکه همیاری اجتماعی از شاخصه های دین مبین اسلام است اظهار داشت: ما می توانیم بحث عدالت اجتماعی را از منظر نوع دوستی نگاه کنیم که این حس در بین مردم ما به خوبی وجود دارد و نمونه بارز آن بحث عدالت آموزشی است.

نماینده ی ولی فقیه و امام جمعه شهرستان بدره در ادامه اظهار داشت: از جمله موضوعاتی که در آموزه های قرآنی به آن اشاره شده مسابقه و مسارعه در کار خیر و نیک است که برای مسابقه در هر کاری هدف و انگیزه است و انگیزه و هدف از کار خیر قرب الی الله می باشد و ایمان داشتن  و باور داشتن به هدف اصلی باعث انگیزه در کار می شود.

حجت الاسلام زمانی موسوی در پایان سخنان خود افزود: خلق خدا عیال پروردگارند و هرکاری که در راه کمک به خلق خدا انجام دهیم قطعاً مورد توجه خداوند است.

فرماندار شهرستان بدره نیز در این مراسم ضمن تشکراز حضور خیرین ارزشمند شهرستان بدره در جشنواره اظهار داشت : خوشبختانه با مشارکت خیرین و مساعدت های دولت محترم در شهرستان کارهای بسیار خوبی انجام گرفته است که امیدواریم توسط آموزش و پرورش شهرستان و اداره کل نوسازی مدارس استان نیاز سنجی لازم در بحث توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی صورت گیرد و به پشتوانه ی خیرین عزیز بتوانیم این نیاز ها را مرتفع سازیم.

مهندس هژبری مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان ایلام نیز در این جشنواره با تشکر از شرکت کنندگان در جشنواره به بیان جایگاه و اهمیت مدرسه در جوامع امروزی پرداخت و اظهار داشت: امروزه در کشورهای صنعتی و توسعه یافته مدرسه دارای قابلیت های فراوانی است، چرا که مدرسه محل تربیت دانش آموزان در زمینه های مختلف ورزشی، اخلاقی و اجتماعی است.

ایشان نقش و جایگاه مدرسه را بسیار با ارزش تلقی نموده و بیان داشتند در جهان امروزی برای رفع مسکلات و معضلات اجتماعی موجود در هر کشور باید به سراغ آموزش و پرورش آن کشور رفت و این موضوع خود نقش بی بدیل آموزش و پرروش را نمایان می سازد.

مهندس هژبری در ادامه افزود: اگر ما امروز بودجه ای را صرف آموزش و پرورش می نماییم هزینه نیست  بلکه سرمایه گذاری ارزشمند است که در طولانی مدت ثمره ی آن را خواهیم دید و اگر خدای ناخواسته در این زمینه کوتاهی کنیم قطعاً در بلند مدت تاوان آن را خواهیم داد.

مدیر کل نوسازی مدارس استان با اشاره به بخشی از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اظهار داشت: در این سند به عنوان یک سند بالا دستی معتبر، آموزش و پرورش باید جوابگوی تمام خواسته های دانش آموزان در مدارس باشد و بر همین اساس دولت نیز سعی فراوانی در رفع مشکلات آموزش و پرورش دارد ولی ما حقیقتاً به تنهایی پاسخگوی هزینه های مدارس نیستیم و نیاز به پشتیبانی و کمک های شما مردم خیر و نیک اندیش داریم.

مهندس هژبری در پایان ضمن ارائه گزارشی از پروژ های عمرانی ، آموزشی شهرستان بدره اظهار داشت خوشبختانه در حال حاضر 33 درصد از هزینه های که ما در مدارس داریم از محل کمک های خیرین مرتفع می گردد و 64 درصد مدارس استان با کمک و مساعدت خیرین نیک اندیش ساخته می شوند.

شایان ذکر است اجرای سرود  دانش آموزی ، قرائت شعر و دکلمه و همچنین بیان نقطه نظرات چند تن از خیرین از دیگر برنامه های این جشنواره بود.

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه