پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان ايلام
کدمطلب: GQJxoIfJ      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۳ ۱۵:۲۳:۳۵      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۱۴
فرماندار ایلام در جلسه شورای آموزش و پرروش:

مقابله واقعی با بیسوادی در گرو داشتن آمار جامعه‌ی هدف است.

فرماندار ایلام گفت: یکی از مهمترین کارهای شورای آموزش و پرورش، زمینه سازی برای مشارکت آحاد جامعه در برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری و تصمیم‌سازی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان ایلام، معروف بسطامی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ایلام اظهار کرد: یکی از مهمترین کارهای شورای آموزش و پرورش زمینه‌سازی برای مشارکت آحاد جامعه در برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری و تصمیم‌سازی است، که نماد این مشارکت حضور معتمدین و نمایندگان انجمن اولیا و مربیان و اعضای اداری در این شوراست.

وی افزود: حداقل کار شورا که از اعضا و نمایندگان اقشار مختلف تشکیل شده کمک به ارتقاء کمی و کیفی امور مربوط به آموزش و پرورش است.

فرماندار ایلام تصریح کرد: کار تعلیم و تربیت فرزندان و آینده سازان جامعه کار قلیل و کوچکی نیست بلکه یک امر ظریف و حساس است که این تکلیف مهم بخشی از آن بر عهده والدین و بخشی آموزش و پرورش و بخشی دیگر هم متولیان امر در دستگاه های دولتی است و هرچه میزان مشارکت های مردمی افزایش یابد، حس مسئولیت‌پذیری در مردم بیشتر خواهد شد که این حس مسئولیت پذیری قطعا باعث مرتفع شدن بسیاری از مشکلات و مسائل پیش روی آموزش و پرورش خواهد بود.

بسطامی عنوان کرد: جامعه هدف در بحث سوادآموزی باید تمامی افراد جامعه به استثناء افراد دارای ناتوانی‌های جسمی و ذهنی در امر یادگیری باشد.

وی بر ضرورت شفاف سازی در آمار میزان افراد بیسواد در شهرستان تاکید و گفت: تا آمار صحیح و شفاف در این زمینه در اختیار نباشد تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی صحیح برای مقابله با بیسوادی ممکن نخواهد بود.

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه