پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان ايلام
کدمطلب: 24      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۴ ۰۹:۳۶:۵۷      تعداد بازديد اين صفحه:  ۳۸۸
رئیس اداره استعدادهای درخشان ایلام خبر داد:

شروع ثبت نام آزمون ورودی دبیرستان های استعدادهای درخشان

رئیس اداره استعدادهای درخشان استان ایلام از ابلاغ دستورالعمل و شروع ثبت نام آزمون ورودی دبیرستان های استعدادهای درخشان (دوره اوّل و دوّم) برای سال تحصیلی 97-1396 خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرور ش استان ایلام، فردین بساطی گفت:  ثبت نام داوطلبان آزمون ورودی پایه هفتم و پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان از روز دوشنبه مورخ  25 بهمن از طریق پایگاه اینترنتی azmoon.medu.ir شروع شده و در روز سه شنبه مورخ 3 اسفند ماه پایان می پذیرد.

بساطی افزود: که تمام مراحل اعم از ثبت نام، صدور کارت ورود به جلسه، اعلام نتیجه آزمون، ثبت اعتراضات و پاسخگویی به آنها به صورت اینترنتی و توسط داوطلبان صورت می پذیرد و مدارس محل تحصیل داوطلبان به جزء اطلاع رساني و راهنمايي دانش آموزان و اولياء آنان، مسئولیتی ندارند.

وی اضافه کرد: که آزمون برای داوطلبان ورودی پایه هفتم 14 اردیبهشت ماه و برای داوطلبان ورودی پایه دهم، 15 اردیبهشت ماه به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می شود و کارت ورود به جلسه یک هفته قبل از آن، از طریق پایگاه اینترنتی آزمون به آدرس azmoon.medu.ir  در ااختیار داوطلبان قرار می گیرد.

 وی خاطر نشان کرد: ظرفیت پذیرش در متوسطه اول (پايه هفتم ) برای کل استان 100 نفر، شامل 50 دختر و 50 پسر است؛ و ظرفیت برای متوسطه دوم، جمعا 52 نفر شامل: 12 نفر رشته علوم تجربی(6 دختر و 6 پسر)، 12 نفر رشته ریاضی و فیزیک(6 دختر و 6 پسر) و 28 نفر رشته علوم انسانی(14 دختر و 14 پسر) می باشد.

بساطی اضافه کرد؛ ظرفیت پذیرش به هیچ وجه افزایش نمی یابد. و در زمان اعلام نتایج که اوایل تیر ماه خواهد بود، به جز فهرست اصلي قبول شدگان، فهرست ذخيره اي اعلام نخواهد شد.

ايشان همچنين گفتند؛ مدارس  استعدادهاي درخشان در شهر ايلام واقع شده اند و فاقد خوابگاه مي باشند. لذا لازم است داوطلبين به اين موضوع توجه نمايند؛  زيرا در صورت قبولي و عدم ثبت نام (انصراف) نفر بعدي جايگزين نخواهد شد و موجب هدر رفتن يك ظرفيت از آمار پذيرفته شدگان استان مي گردد.

وي در پايان اشاره كردند كه تحصيل دانش آموزان پذيرفته شده طبق مصوبه هيئت امناي سمپاد، مستلزم پرداخت حق الثبت (شهريه) مي باشد  كه ميزان آن هر ساله از سوي ستاد ويژه مدارس استعدادهاي  درخشان تعيين و ابلاغ مي گردد.

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه